Jeśli uczęszczacie na moje zajęcia jogi, wiecie o tym, jak bardzo podkreślam rolę świadomego doboru partnerów seksualnych i higieny energetycznej. Jedno z ostatnich video na FP Yoga of Love wywołało wśród Was duże poruszenie. Mówiło ono o tym, że gdy uprawiamy z kimś seks, łączymy się z tą osobą na poziomie energetycznym i zapis z tego spotkania zostaje w naszych ciałach, zarówno energetycznych, jak i fizycznym. Ostatnio trafiłam na artykuł i badania, z których naukowcy powoli zaczynają wyciągać podobne wnioski – tym razem badając kobiece mózgi pod kątem obecności męskiego DNA w ich mózgach. Obiecałam Wam, że zamieszczę i przetłumaczę Wam ten artykuł – zatem, oto on 🙂

Podkreślam, że bardzo interesuje mnie neurobiologia, niemniej, ani genetyka ani neurobiologia nie są moimi dziedzinami specjalizacji, więc wdzięczna będę za wyrozumiałość przy tłumaczeniu terminologii z tego zakresu. Starałam się oddać jak najdokładniej charakter artykułu:

Kobiety absorbują i zachowują DNA każdego mężczyzny, z którym uprawiają seks

Według nowego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Seattle i Centrum Badań nad Rakiem Freda Hutchinsona, kobiety zachowują i zachowują DNA każdego mężczyzny, z którym mają związek seksualny.

Początkowo próbowano ustalić, czy kobiety, które były w ciąży z synem, mogłyby bardziej skłaniać się ku pewnym chorobom neurologicznym, które występują częściej u mężczyzn.

Ale gdy naukowcy zaczęli badać kobiecy mózg, badanie gwałtownie zmieniło swój przebieg. Jak się okazuje, żeński mózg skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic.

Badanie wykazało, że kobiety mózgi często zawierają „męski mikrochimeryzm”, czyli innymi słowy, obecność męskiego DNA pochodzącego od innej osoby i różni się genetycznie od komórek stanowiących resztę kobiety.

Według badania: „63% kobiet (37 z 59 zbadanych kobiet) posiadało męski mikrochimeryzm w mózgu. Mikrochimeryzm męski był obecny w wielu regionach mózgu. „

Oczywiście badacze chcieli wiedzieć, skąd pochodziło męskie DNA.

Ktoś się domyśla? Od ich ojców? Nie. DNA ojca łączy się z DNA matki, aby stworzyć nowe, unikalne DNA. Więc gdzie indziej mogło się to wydarzyć?

W badaniu naukowcy założyli, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią było to, że męskie DNA odkryte w żeńskim mózgu pochodziły z ciąży z chłopcem. To było bezpieczne, politycznie poprawne założenie. Ale jak się okazało, nieprawdziwe – ponieważ podczas autopsji mózgów kobiet, które nigdy nie były w ciąży, nie mówiąc już o dziecku płci męskiej, również znajdowały się męskie komórki DNA.

„WNIOSKI: Męski mikrochimeryzm nie był rzadki u kobiet bez synów. Poza znanymi ciążami chłopięcymi, inne możliwe źródła męskiego mikrochimeryzmu obejmują nierozpoznaną spontaniczną aborcję, starszego brata przez obieg matki lub w wyniku STOSUNKU SEKSUALNEGO. Męski mikrochimeryzm był znacznie częstszy i poziom ten był wyższy u kobiet z powodu aborcji indukowanej niż u kobiet z innym przebiegiem i rozwiązaniem ciąży. Konieczne są dalsze badania w celu określenia konkretnego pochodzenia męskiego mikrochimerizmu u kobiet „.

Według naukowców, możliwe źródła komórek płci męskiej DNA żyjących w mózgach kobiety to:

  1. Samoistne poronienie
  2. wchłonięty bliźniak
  3. DNA Starszego brata przeniesione przez organizm matki
  4. Współżycie seksualne

Biorąc pod uwagę, że 63% kobiet ma komórki DNA płci w swoim mózgu, które z powyższych możliwości uważasz za najbardziej prawdopodobne pochodzenie męskiego DNA?

Pierwsze trzy opcje dotyczą bardzo niewielkiej liczby kobiet. Nie mogliby sobie wyobrazić 63%. Czwarta opcja? To raczej częściej.

Odpowiedź brzmi: 4. Seks

Ma to bardzo ważne konsekwencje dla kobiet. Wchłonięte nasienie staje się częścią życia kobiety na całe życie. Kobiety poddane autopsji w tym badaniu były w podeszłym wieku. Niektóre nosiły w sobie żywe DNA płci męskiej przez ponad 50 lat.

Sperma żyje. To żywe komórki. Przenika do twojego krwiobiegu i gromadzi się w mózgu, przenika do układu nerwowego a stamtąd do całego ciała, stając się częścią ciebie.
____

Mój komentarz:

Oczywiście grupa badawcza nie była duża, natomiast z całą pewnością nawet taka ilość umożliwia przeprowadzenie badań i wyciągnięcie wstępnych wniosków. Przy każdego rodzaju badaniach należy pamiętać, że statystyka jest statystyką, a każdy przypadek i tak jest inny i dużo zależy od indywidualnych predyspozycji.

Z mojego doświadczenia w pracy terapeutycznej wynika, że kobiety mające liczne doświadczenia seksualne i nadal aktywne połączenia energetyczne z byłymi partnerami (nawet jednorazowymi), doświadczają rozchwiania emocjonalnego, mają negatywne myśli na swój temat, nagłe spadki energii i nastroju. To wszystko ma wpływ nie tylko na jakość życia, ale też na potencjalnych partnerów, których przyciągamy do siebie. Czasami, mimo zakończenia relacji, byli wracają jak bumerangi uniemożliwiając rozpoczęcie nowych, zdrowych relacji. Wymienione przeze mnie objawy są niespecyficzne i różnią się w zależności od przypadku. Podkreślam przy okazji, że istnieją narzędzia na oczyszczenie połączeń energetycznych z byłymi partnerami.
Tak samo, jak dbamy o higienę ciała, należy dbać o higienę umysłową, emocjonalną i energetyczną. Pamiętajmy o tym, że prawdziwy szacunek do drugiego człowieka, do relacji i świata bierze się z szacunku i miłości do siebie samych.

Jeżeli czujesz, że temat dotyczy Ciebie i ze mną pracować nad jego uzdrowieniem, odezwij się 🙂
Mój mail to: paulina@yogaoflove.eu

Dbaj o siebie <3

Źródła:

angielska wersja artykułu: Women Absorb and Retain DNA from every Man they have sex with

badania: Male Microchimerism in the Human Female Brain

Male microchimerism in women without sons: quantitative assessment and correlation with pregnancy history